Kúpu vstupnej brány ako najdôležitejšieho prvku plotu je potrebné dobre premyslieť, pretože bude mať významný vplyv na funkčnosť plotu. Mali by sme zvážiť, čo od brány očakávame a aké sú naše priestorové možnosti. To sa oplatí zohľadniť už vo fáze návrhu domu a jeho okolia, aby sa nakoniec nestalo, že na ňu vlastne nemáme dostatok priestoru a naša predstava o jej vyhotovení je jedna vec a možnosti jej realizácie druhá.

EKONOMICKÝ SEGMENT

PRIMÁRNY SEGMENT

PRÉMIOVÝ SEGMENT

Plotové brány - ponúkame nasledujúce riešenia

Posuvná brána s protizávažím - je veľmi obľúbená, zachováva si krásny vzhľad po celé roky, v porovnaní s krídlovou bránou zaberá menej miesta, pretože sa otvára, resp. posúva pozdĺž plota. Posuvná brána je praktická a ponúka veľa možností z hľadiska rozmerov. Ak hľadáte robustné riešenie a potrebujete veľký vstupný priestor na svoj pozemok, ste na správnom mieste! V predaji: brána s dĺžkou až 8,00 m.

Jednokrídlová alebo dvojkrídlová vstupná brána - toto je riešenie pre ľudí, ktorí majú obmedzený priestor pozdĺž plota, aby si zvolili posuvnú bránu, alebo im jednoducho táto možnosť viac vyhovuje. Takéto brány si vyžadujú menej priestoru na otváranie, pretože sa otvárajú na príjazdovú cestu k pozemku. V závislosti od objednanej veľkosti a potrieb sú k dispozícii dvojkrídlové alebo jednokrídlové brány. V prípade veľmi malých priestorov stojí za zváženie aj kombinácia brány s bránkou a vytvorenie tzv. brány-bránky. Kde menšia časť bude slúžiť ako bránka a upustením od stĺpika v strede sa výrazne rozšíri vstup pri otvorení z oboch strán.

V predaji sú brány do maximálnej veľkosti jedného krídla - 3,00 m.

Vjazdové brány s bránkou - základné informácie

Základom je nerezová oceľ (konštrukcia) a hliník (výplň), rozmery podľa individuálneho projektu, nevnucujeme štandardné riešenia - výrobný proces robíme od základu, čo nám dáva možnosť pripraviť aj neštandardné zákazky.
Konečné rozmery brány (výška, šírka) a rozostupy vo výplni u jednotlivých modelov vyplývajú z vopred zhotoveného tehlového základu alebo osadenia zapustených betónových plotových stĺpikov.
V ponuke spoločnosti Fello máme niekoľko modelov posuvných a krídlových brán, z ktorých každá bude na požiadanie vybavená príslušenstvom potrebným na inštaláciu pohonu. Pozrite si aj náš príspevok na blogu: Vjazdová brána s pohonom.
Pre krídlovú bránu ako prvok, ktorý zvyšuje estetiku spracovania a obohacuje jej vizuálnu časť, navrhujeme závesné mriežky (namontované na stĺpiky na vonkajšej strane plota) vo farbe rámu.
Pri posuvných bránach je najdôležitejšou súčasťou posuvnej brány nosná lišta, od ktorej závisí predovšetkým funkčnosť celej brány, preto sme pre vysoké očakávania našich zákazníkov zvolili pojazdové lišty z hliníka. Toto je oveľa lepšie riešenie a poskytuje plnú záruku spokojnosti pri používaní.

Bránu ponúkame v rovnakom štýle ako bránu a rozpätia, takže spolu tvoria dokonalý celok. Zaručujeme odborné poradenstvo a komplexný servis. V našej ponuke nájdete aj hliníkové zábradlia, ploty alebo pergoly. Sú to osvedčené riešenia a skutočná investícia na dlhé roky.

Všetky naše výrobky sú vhodné na vlastnú montáž.

Upozorňujeme, že nepredávame automatiku brán!

Bránu je možné vyrobiť podľa nasledujúcich vzorov:

‧ základná - pevná konštrukcia, ktorá bude úplne viditeľná spredu;
‧ moderná - konštrukcia v tvare U, horná priečka je skrytá na vnútornej strane dverí, spredu neviditeľná.

Maľujeme vo farbách palety Ral a s efektom imitácie dreva.

Práškové lakovanie brány značky Fello:

‧ RAL - všetky v jednej farbe; farby možno miešať;
‧ imitácia dreva - len výplň - rám vždy vo farbe RAL
‧ akcent s imitáciou dreva - jedna alebo dve lišty v imitácii, zvyšok vo farbe RAL.

Typy vstupných brán

Na trhu sú rôzne typy vstupných brán, preto výber optimálneho riešenia nie je najľahšou úlohou. Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétny typ, je potrebné zvážiť pomerne veľa faktorov. Nezabudnite, že typ vstupnej brány, ktorý si vyberiete, musí ladiť so štýlom budovy a ostatnými prvkami oplotenia. Podľa predpisov by brána po otvorení krídel nemala brániť manévrovaniu na príjazdovej ceste a nemala by sa otvárať smerom von z pozemku.
Najobľúbenejšími typmi brán sú moderné posuvné vstupné brány a jednokrídlové alebo dvojkrídlové krídlové brány. V spoločnosti Fello nájdete obe tieto riešenia. Pozrite si výhody týchto typov brán.

Výber modelov uvedených vyššie

Posuvné brány

Vzhľadom na malý priestor, ktorý zaberajú, sú posuvné brány jedným z najčastejšie volených riešení. V tomto prípade sa brána otvára, alebo skôr pohybuje, pozdĺž vnútorného plotu. Pre vyváženie hmotnosti vyžaduje mechanizmus posuvnej brány použitie takzvaného protizávažia, ktoré zväčšuje dĺžku krídla o 25-35% v závislosti od konštrukcie brány. Oplatí sa to zohľadniť pri návrhu, ak sa rozhodnete pre posuvné vjazdové brány.

Výhody posuvných brán
  • - Posuvná brána zaberá málo miesta.
  • - Ak je vybavený pohonom (automatickým strojom), môžete vstúpiť do pozemku bez toho, aby ste vystúpili z vozidla.
  • - Vjazdové posuvné brány sú estetické a pohodlné na používanie.

Najobľúbenejšie brány:

- posuvná brána 3m
- posuvná brána 4m
- posuvná brána 5m

Už viete, ktorý z nich bude ideálnym riešením pre váš plot?
Pozor, nepredávame automatizáciu brán!

Jednokrídlové alebo dvojkrídlové brány

Krídlové brány sú dobrou voľbou, ak hľadáte vjazdovú bránu, ktorá dobre poslúži na svahovitý terén, teda tam, kde je za bránou kopec. Podľa potreby a rozmerov príjazdovej cesty si môžete vybrať brány jednokrídlové alebo dvojkrídlové. V situácii, keď máte malý priestor, zvážte kombináciu brány s bránkou vo vnútri. Už viete, ktorá krídlová brána bude pre vás najlepšia? Ak nie - kontaktujte nás! Pomôžeme vám vybrať typ brány, vybrať tie najlepšie krídlové brány a rátať môžete aj s odbornou montážou vjazdovej brány.

Jednokrídlová brána

Tieto typy vstupných brán sa s obľubou používajú na pozemkoch s dlhšou príjazdovou cestou a väčším priestorom, kde sa môže záliv ukryť. V spoločnosti Fello nájdete moderné jednokrídlové brány vyrobené z odolného materiálu hliníka. K vybranej bráne vám radi priradíme vhodné plotové rozpery, bránu, plotové stĺpiky a ďalšie príslušenstvo.

Ponúkame jednokrídlové hliníkové brány s práškovou povrchovou úpravou vrátane čoraz obľúbenejších farieb so vzorom dreva.

Dvojkrídlová brána

Ak šírka vstupnej brány neumožňuje inštaláciu jednokrídlovej brány, najčastejšou voľbou sú dvojkrídlové brány. Tento typ vstupnej brány sa najčastejšie používa pri domoch s krátkou príjazdovou cestou. Výberom dvojkrídlovej brány sa rozhodnete pre klasiku - toto riešenie sa na nehnuteľnostiach používa už mnoho rokov. Dvojkrídlová brána môže byť praktickým aj estetickým doplnkom každého plota.
Výhody výklopných brán
- Ideálne pre osoby s obmedzeným priestorom pozdĺž plota.
- Výklopné brány si objednáte za prijateľnú cenu.
- Krídlové brány sa inštalujú jednoduchšie ako posuvné brány.

Vstupná brána s bránkou v krídle

V niektorých nehnuteľnostiach je vynechané zavedenie vstupnej brány najmä z dôvodu nedostatku ďalšieho priestoru. Stále však ide o veľmi často volené riešenie, ktoré umožňuje pohodlný vstup do nehnuteľnosti. Okrem toho sa používajú aj technické bránky, napríklad špeciálne bránky inštalované vedľa priestoru na ukladanie odpadu. Jedným z najobľúbenejších typov brán sú vjazdové brány s bránkou. Bez ohľadu na stavbu staveniska, ktorej sa obávam, či to mala byť automatická stavba alebo nie, môžeme o výstavbe stavby diskutovať.

Moderné brány - stavte na dlhú životnosť!

Kovová vstupná brána, ktorú ponúka naša spoločnosť, je u našich zákazníkov veľmi obľúbená. Vďaka robustnej konštrukcii brány a kvalitnému práškovému lakovaniu sa môžete tešiť z bezchybného výsledku po dlhé roky. Zabezpečte si pohodlie výberom vstupnej brány s automatickým pohonom. Čo by ste mali zvážiť pri výbere vstupnej brány? Predovšetkým komfort používania, odolnosť, ako aj estetické vlastnosti. Ak si neviete vybrať typ brány z našej ponuky - kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme vybrať ideálnu vstupnú bránu pre váš pozemok. Pripravili sme pre vás výstavu niekoľkých plotových prvkov, navštívte sídlo spoločnosti..