Quartz sinters sú určené pre zákazníkov, ktorí oceňujú výnimočný dizajn a najvyššiu kvalitu spracovania. Objavte najmodernejšie riešenia v súčasnej architektúre a rozhodnite sa pre prémiový výrobok.

Čo je to kremenný aglomerát?

Veľké kameninové dosky sa len na poľskom trhu nazývajú quartz sinters. Ide o polokamenný materiál vytvorený z mletej žulovej horniny, mramoru alebo kremenca, t. j. jemne mletej kamennej múčky v kombinácii so živicou. Je to veľkoformátová keramika, ktorá sa vzhľadom podobá prírodným kameňom, ale čoraz viac pôsobí ako náhrada materiálov, ako je drevo alebo betón.

Používanie kremenných spekancov

Kremenné piesky sa používajú v modernej výstavbe, najmä v interiérovom dizajne. Majú širokú škálu aplikácií, ale veľmi obľúbené sú ako dosky na podlahy a povrchovú úpravu nábytku. Dobre fungujú ako kuchynské pracovné dosky alebo obklady stien. Sú veľmi odolné voči poveternostným vplyvom, a preto sú ideálne na pokládku vo vonkajšom prostredí.

My, ako výrobca hliníkových plotov, uvádzame na trh ploty z kremenného sintra! Ide o skutočnú mániu medzi prémiovými plotmi.

Ako sa vyrábajú kremenné spekance?

Výroba kremenného aglomerátu nie je jednoduchá úloha. Je pomerne náročná na prácu a zložitá, takže jej výroba si vyžaduje dlhoročné skúsenosti. Najprv sa žulová hmota spojená so živicou formuje a lisuje pod tlakom 400 b. Potom nasleduje výpal - vytvarovaný aglomerát sa vypáli pri teplote 1220 stupňov.

Spekanie kremeňa - prečo to stojí za to?

Zaujíma vás, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre kremenné sintre? V prvom rade ide o výrobok, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu - neopotrebováva sa, takže investíciou do takéhoto materiálu máte istotu, že bude dlho vyzerať krásne a esteticky. Napriek svojej nízkej hmotnosti sú kremenné sintre naozaj veľmi odolné, preto sa používajú aj na miestach, ktoré sa používajú veľmi často. Okrem toho kremenné sintre vykazujú odolnosť voči rôznym atmosférickým vplyvom - vlhkosti, mrazu, dažďu, ohňu alebo slnečnému žiareniu. Kremenné sintre sa pri vystavení slnečnému žiareniu nezafarbujú.

Výhody spekania kremeňa:

  • nízka hmotnosť aj vo veľkom formáte,
  • možno použiť na pokrytie vybraných plôch bez viditeľných spojov,
  • dostupné v rôznych hrúbkach od 3 mm až do 12 mm,
  • originálny vzhľad - sú vynikajúcou imitáciou mramoru, žuly alebo pieskovca,
  • rôznorodá štruktúra - kremenné spekance môžu mať dokonale hladkú alebo drsnú štruktúru,
  • odolnosť voči škvrnám a nečistotám (ľahko sa čistí) - kremenné sintre si nevyžadujú použitie špeciálnych čistiacich prostriedkov.

Výrobky Fello z kremenných spekancov

Multimediálny príspevok

Celý základ (celé bloky)

Jednotlivé vložky

Výplň z kremenného sintra

Farby kremenného sintra

V spoločnosti Fello ponúkame vzory a farby spekaných materiálov, ktoré sú dostupné na trhu. Vďaka tomu u nás nájdete množstvo farieb - zaručujeme, že vám ponúkneme vašu vysnívanú a ideálnu farbu.

Ako získate správnu farbu a štruktúru kremenného sintra? Je to otázka výberu správnych zložiek počas výroby. Všetko závisí od použitých kameňov a surovín, ale do kamennej hmoty sa pridávajú aj rôzne prísady v podobe bridlicového ílu, živcových tavív alebo jednoducho farbív. Výsledkom je, že na trhu možno nájsť kremenné sintre v rôznych farbách. Je to výrobok, ktorý sa dá zakomponovať do akéhokoľvek architektonického štýlu.

Koľko stoja kremenné sintre?

Žiaľ, nie je možné uviesť jednotkovú cenu kremenného sintra. Veľa závisí od výrobných nákladov, ktoré sú ovplyvnené použitými surovinami. Okrem toho kremenný sinter môže imitovať rôzne druhy prírodného kameňa, čo tiež ovplyvňuje konečnú cenu.

Zistite viac o cene kremenného aglomerátu. Neváhajte nás kontaktovať - poskytujeme bezplatnú individuálnu cenovú ponuku.